Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Gençlik Aşısı

Gençlik aşısı, nem aşısı veya ticari olarak başka isimlerle de karşımıza çıkan ürünler aslında birer mezoterapi uygulamasıdır. Bu ürünlerin hemen hemen hepsinde ana etken madde hyalüronik asittir. Hyalüronik asit bizim vücudumuzun yapıtaşlarından biridir. Ve vücutta hemen hemen her yerde bulunur. Yaşla birlikte bu hyalüronik asit miktarı dokularda hızla azalır ve cildin elastikiyeti, sıkılığı ve desteğinde azalmaya neden olur bu da kırışıklık, derin çizgiler, ciltte sarkma ve cildin parlaklığını kaybetmesi ile kendini gösterir.

Gençlik aşısı uygulamasında ana etken madde hyalüronik asittir ve yanında cildin yenilenme ve onarımını tetikleyen cildi besleyen ek aminoastiler bulunabilir. Gençlik aşısı uygulaması ile cildin nemli kalması sağlanır ve kollajen üretimi tetiklenerek elastikiyet geri kazandırılır.  Bu da ciltte daha canlı parlak bir görüntüye neden olur. Hyalüronik asit aynı zamanda anti-oksidan etki gösterek cildi zararlı serbest radikallere karşı korur. Böylece cildin yaşlanması gecikir.

Uygulama lokal anestezik kremler sürüldükten sonra çok ince uçlu iğnelerle belli derinliklerde belli noktalardan yapılır ve neredeyse ağrısız denebilecek bir işlemdir. Yaklaşık 15-20 dakika sürecektir. Etkisini 1-2 gün içinde gösterir ve verilen ürünler cilt altında çalışmaya devam ederek zamanla daha iyi bir görüntüye ulaşır. Genellikle 1-2 hafta ara ile 2-3 seans olarak yapılır. 6 ayda bir tekrarlanması etkinin devam etmesi için önerilir. Kişinin bol su içmesi , beslenme ve uyku düzenine dikkat etmesi etkinliği arttırır.

İşlem: Gençlik Aşısı Uygulaması

Kullanılan Madde: Hyalüronik asit ve çeşitli aminoastiler

Amaç: Cilt yenilenmesi, desteklenmesi nemlendirilmesi ve gençleştirilmesi

Anestezi:  İşlem öncesinde lokal anestezik kremler sürüyoruz.

Ağrı Durumu: Lokal anestezi sonrasında ince iğneler ile yapılır ve genellikle ağrısız denilebilecek bir işlemdir.

İşlem Süresi: yaklaşık 15-20  dakikadır

Günlük Rutine Dönme Süresi: Hemen günlük rutine dönebiliriz

Sonuç Alma süresi: 1-2 gün – 2-3 ay arası

Seans: 1-2 hafta ara ile 2-3 seans

Kalıcılık: Yaklaşık 6 ay

Öneriler: Bol Su içme, beslenme ve uyku düzenine dikkat etme, solaryum ve uzun süre güneş ışınlarına maruziyetten kaçınma