Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Rinoplastide Doktor Seçimi

Burun estetiği hastanın isteği kadar doktorla karşılıklı görüşme sonucu doktorun önerileri doğrultusunda karar verilecek bir operasyondur.  Bu da bu tür ameliyatlarda doktor seçimini ön plana çıkarmaktadır. Her ne kadar rinoplasti hem Plastik Cerrahlar hem de Kulak Burun Boğaz hekimleri tarafından yapılsa da hastanın doğru iletişim kurabildiği, iyi bilgilendirildiği ve güvendiği doktoru seçmesi ameliyat kararının en önemli basamağıdır.

Hasta öncelikle ameliyatı istediğine dair beni ikna etmelidir                 

Ameliyata karar vermeden önce ilk yapmamız gereken kendimizi kime, hangi ellere teslim edeceğiz sorusuna cevap vermek olmalıdır. Rinoplasti özel bir ameliyattır ve kişisel yorumlara oldukça açıktır. Her hastanın isteği farklı olabileceği gibi her hekimin isteği ve tekniği de farklı olacaktır. O yüzden doktor seçimi bu ameliyatta en önemli aşamadır. Peki doktorumuzu nasıl belirleyeceğiz? Tabii ki bu o kadar kolay değil. Öncelikle çoğu kulak burun boğaz ve plastik cerrahi uzmanının bu ameliyatı yaptığını bilmeliyiz. Ameliyatı kim  yaparsa yapsın burnu estetik ve fonksiyonel açıdan bir bütün olarak değerlendirip estetik görünüşün yanı sıra aynı zamanda nefes almanızı da sağlamalıyız.

« Gerçekçi beklentiler en iyi sonucu getirir »

İlk kural ne istediğimizi kendimiz belirleyelim ancak isteklerimiz gerçek dışı olmasın. Çok kötü bir burundan kusursuz burun elde etmek her zaman mümkün olmayabilir. Bu ameliyat özel bir ameliyat olduğundan seçtiğimiz kişi ile iletişimimiz mükemmel olmalı ve aklımızdaki her ayrıntıyı sormaktan çekinmemeliyiz. Konuşmasıyla, size yaklaşımıyla, ameliyatın öncesinde planlama yaparken veya ameliyat aşamalarını ve risklerini anlatırken güven veren hekim doğru hekimdir.

Kliniğimize gelen her hastaya özel programlarla kendi burnunun ameliyat sonrası halini mutlaka gösteriyor bir simülasyon çalışması yapıyoruz.  Siz ne istiyorsunuz biz bu burundan ne elde edebiliriz uzun uzun konuşuyoruz ancak unutmamak gerekir ki bu programlar aslında yol gösterici değildir çünkü her hasta birbirinden farklı özelliklere sahiptir ve biz de hiçbir zaman bilgisayar programlarıyla ameliyat yapmıyoruz o yuzden sadece fikir edinmek amacıyla bu yöntemi kullanıyoruz.