Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ameliyat Kararı Verirken;

Burun estetiği hastanın isteği kadar doktorla karşılıklı görüşme sonucu doktorun önerileri doğrultusunda karar verilecek bir operasyondur.  Bu da bu tür ameliyatlarda doktor seçimini ön plana çıkarmaktadır.

Ameliyata karar vermeden önce ilk yapmamız gereken kendimizi kime, hangi ellere teslim edeceğiz sorusuna cevap vermek olmalıdır. Rinoplasti özel bir ameliyattır ve kişisel yorumlara oldukça açıktır. Her hastanın isteği farklı olabileceği gibi her hekimin isteği ve tekniği de farklı olacaktır. O yüzden doktor seçimi bu ameliyatta en önemli aşamadır. Peki doktorumuzu nasıl belirleyeceğiz?  Ameliyatı kim  yaparsa yapsın burnu estetik ve fonksiyonel açıdan bir bütün olarak değerlendirip estetik görünüşün yanı sıra aynı zamanda nefes almanızı da sağlamalıyız.

« Gerçekçi beklentiler en iyi sonucu getirir »

İlk kural ne istediğimizi kendimiz belirleyelim ancak isteklerimiz gerçek dışı olmasın. Çok kötü bir burundan kusursuz burun elde etmek her zaman mümkün olmayabilir. Bu ameliyat özel bir ameliyat olduğundan seçtiğimiz kişi ile iletişimimiz çok iyi olmalı ve aklımızdaki her ayrıntıyı sormaktan çekinmemeliyiz. Konuşmasıyla, size yaklaşımıyla, ameliyatın öncesinde planlama yaparken veya ameliyat aşamalarını ve risklerini anlatırken güven veren hekim doğru hekimdir.