Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Çevreleri yaşlanmanın etkilerinin ilk gözlendiği bölgedir. Özellikle orta yüz bölgesinde kemik üzerindeki yağ yastıkçıklarının azalması, ciltteki nem oranında azalma göz altında halkalanma ve renk değişikliklerine yol açmaktadır.  Bu değişklikler de yorgun, hüzünlü, yaşlı bir yüz ifadesine neden olur. Yaş en önemli etken olmakla birlikte kronik yorgunluk, stres ve sigara gibi faktörler bu süreci hızlandıran durumlardandır.

Göz altı ışık dolgusu denen dolgu uygulamasında yine vücudumuzun yapıtaşlarından biri olan ve su tutucu özelliği bulunan hyalüronik asiti kullanıyoruz. Uygulama kemik üzerine yapılmakta ve bu bölge en derin noktadan desteklenmektedir. Bu dolguya ışık dolgusu denmesinin nedeni göz altında aydınlanma sağlayan aminoastiler içermesidir. Her dolgu ışık dolgusu değildir. Göz altı ışık dolgusu diyebilmek için orijinal molekülü kullanmak önemli bir noktadır.

Dolgu yapılacak bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Ucu sivri olmayan künt kanüllerle dolgu maddesi kemik üzerine bırakılır. Daha sonra masaj ile dolgumuz gerekli noktalara ilerletilir. Dolguyu yavaş yapmak, küçük miktarlarda yapmak gerekirse 2 seansta tamamlamak güvenlik açısından önemlidir.

ÖZETLE

İşlem: Göz Altı Dolgusu

Kullanılan Madde: Hyalüronik Asit

Amaç: Göz Altı halkaları, çukurları  ve morluklarını azaltmak

Anestezi:  İşlem öncesinde lokal anestezik kremler sürüyoruz.

Ağrı Durumu: Lokal anestezi sonrasında iğne kullanmadan künt kanüller ile genellikle ağrısız denilebilecek manevralarla dolgu maddesini gereken derinliklere ve bölgelere veriyoruz.

İşlem Süresi: yaklaşık 10-15 dakikadır

Günlük Rutine Dönme Süresi: Hemen

Sonuç Alma süresi: Hemen

Seans: 1 veya 2 aşamada yapılabilir.

Kalıcılık: 6-18 ay

İşlem Sonrası öneriler: Aşırı mimik, sıcak, sauna, hamam, yüz masajı ve göz altı makyajı  önerilmez.