Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

İple Yüz Germe (Fransız Askısı)

Yaşla birlikte cildimizdeki destek dokuları zayıflar kollajen ve elastikiyet azalır. Yerçekimi ve sigara, genetik özellikler ve bunun gibi çevresel faktörler devreye girdiğinde yüzümüzde kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir. Bu da daha mutsuz, yorgun ve hüzünlü görüntüye neden olur.

Aslında bu sarkma ve derin kırışıklıkların tedavisi cerrahidir yani yüz germe cerrahisidir. Ancak cerrahiye başvurmak istemeyen hastalar için iple yüz askılama önerilebilir.

 

İple yüz germe işlemi dinamik ameliyatsız kesisiz bir işlem olup mimiklere engel olmaz kullanılan ürünler uzun yıllardır tüm cerrrahilerde  kullanılan biyolojik olarak insan vücuduyla uyumlu güvenli malzemelerdir.

 

Bu uygulama ile yüze istenen V şekli verilebilir, hatlar öne çıkarılır, elmacık kemikleri belirginleştirilir, kırışıklıklar azaltılır, nazolabial ve jaw line hattında oluşan sarkmalar azaltılabilir. İpler etrafında cilt altındaki doku iyileşmesi tetiklenerek kollajen ve bağ doku üretimi artar.

 

İpler aşırı kırışmış ve sarkmış ciltlerde uygun olmayabiliyor. Yine aşırı derecede ince ve çok kalın-ağır cilt yapılarında da etkisi sınırlı olmaktadır. Doktorunuz bu gibi durumlarda nelerin yapılabileceğine karar verecektir.

 

İple askılama işlemi yüz germe işleminin yanında

  • boyun germe,
  • çene hattı belirginleştirme,
  • kaş kaldırma,
  • burun kaldırma gibi işlemler için de kullanabiliyoruz.

 

İşlem lokal anestezi altında steril bir şekilde yapılmaktadır. İhtiyacımız olan vektörler belirlenir ardından ipler, sabitlenecek noktadan girilerek asmak istenen noktaya kadar ilerletilir. Daha sonra gerginlik miktarı ayarlanır ve işlem sonlandırılır. Yaklaşık 15-30 dakika sürer. Hemen sonrasında normal hayatımıza devam edebiliriz ancak yüze tam uyum 2-3 ay içinde gerçekleşir. İşlem sonrasında birkaç gün dinlenmek, mimiklerden kaçınmak, yüze masaj ve ovma hareketleri yapmamak yüz üstü uyumamak önerilir.

İple yüz germe (Fransız askısı) işlemi örümcek ağı, botox, dolgu ve mezoterapi gibi diğer yüz estetik uygulamaları ile birlikte rahatlıkla kombine edilebilir.

İşlem: İple Yüz Askılama – Fransız Askısı

Amaç: Yüzdeki kırışıkları ve sarkmaları açmak, boyun germe, çene hattını belirginleştirme, burun kaldırma, kaş kaldırma

Anestezi: İşlem öncesinde lokal anestezi uygulanmaktadır.

Ağrı Durumu: Lokal anestezi nedeniyle ağrı yok denecek kadar azdır.

İşlem Süresi: yaklaşık 15-30 dakikadır

Günlük Rutine Dönme Süresi: Hemen

Sonuç Alma süresi: 2 gün – 2 ay arası

Seans: 1 veya 2 aşamada yapılabilir.

Kalıcılık: 1-3 yıl

İşlem Sonrası öneriler: İşlem sonrasında birkaç gün dinlenmek, mimiklerden kaçınmak, yüze masaj ve ovma hareketleri yapmamak yüz üstü uyumamak önerilir.

Fiyat: Uygulama bölgesine ve kullanılacak ip miktarına göre fiyat belirlenmektedir.