Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Led Terapi

Led terapi, 4 farklı renk ışıktan destek alınarak cildin kendini yenilemesini sağlayan bir cilt tedavi yöntemidir. Akne, leke, kızarıklık ve erken dönem zona baskılama tedavilerinde kullanılan led terapi, derinleşmiş kırışıklık ve cildin yatıştırılması alanlarında da oldukça etkilidir. Cilt altındaki kollajen aktivitesini de arttırır. Cerrahi operasyonlar sonrasında da uygulanabilen Led terapi, operasyon kaynaklı yaraların iyileşmesini hızlandırmak, ödemi azaltmak ve yeniden damarlanma sürecini kısaltmak gibi özelliklere de sahiptir.

Her tedavi için farklı renk bir ışık kullanılma prensibine dayanan tedavi, günlük rutininizi aksatmanızı gerektirmez. Bu nedenle hasta için oldukça konforlu ve zahmetsiz bir uygulamadır. Led terapi tedavisinde, sarı, mavi, kırmızı ve yeşil olmak üzere 4 farklı renkte diyod kullanılır.

Sarı Işık: Cildin kan dolaşımını düzenler. Detoks etkilidir. Cilt kızarıklıklarını yatıştırır. Erken zona baskılanmasında kullanılabilir.

Mavi Işık: Akne tedavisinde kullanılır. Hassas ciltler için yatıştırıcı özellik taşır.

Kırmızı Işık: Kollajen üretimini tetiklerve aktiviteyi arttırır. Gözenekleri sıkılaştırır. Hasarlı dokuların tedavisinde kullanılır. Belirgin kırşıklıkların giderilmesinde ve cerrahi operasyon kaynaklı ödemlerin atılmasında oldukça etkilidir.

Yeşil Işık: Cilt hassasiyetini giderir. Fazla melanin üretimini engeller. Leke tedavisinde kullanılır.

Yağlı cilt ve yoğun aknenin bir arada yaşandığı vakalarda, kırmızı ve mavi ışık kombinlenerek uygulanabilir. Kombin tedavi daha hızlı sonuç alınmasını sağlar.