Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Mikroiğneleme (Dermapen)

Ucunda çok sayıda mikro iğne bulunan bir cihazla, cilt yüzeyinde yüzlerce küçük kanallar açarak, cildin kendi, doğal iyileşme mekanizmasını başlatan mikro iğneleme yöntemidir.

Bu tedavide amaç, yüzeyel cilde en az haarı vererek ciltte kontrollü bir çok küçük yara oluşturarak, deride yeniden yapılanma sağlamaktır. . Uygulama esnasında 0,5-2,5mm uzunluğundaki iğneler ile üst deride 500’ e yakın  mikrokanal oluşturulur. Açılan bu kanalların her biri vücutta bir yara gibi algılanır. Cilt bu yaraları kapatmak için o bölgede kan dolaşımını artırıp, çeşitli büyüme faktörleri salgılayarak kendini onarmaya çalışır. Büyüme faktörleri ve hücreler arası ortamın yeniden yapılanması ile dokulardaki hasarlar giderilir ve taze dokular oluşturulur. Ayrıca işlem sırasında deri yüzeyine uygulanan çeşitli vitaminler, enzimler hyalüronik asit gibi mezoterapi ürünleri, açılan bu mikrokanallardan deri altına iletilmek üzere kullanılabilir. Sonuçta hyaluronik asit, kollajen ve elastin yapımı tetiklenir ve o bölgede cilt yenilenmesi meydana gelir.

Genişlemiş gözenekler, ince çizgi ve kırışıklıklar, ağız etrafındaki sigara çizgileri gibi yaşlanma bulgularının belirginliğini azaltmak, cildi sıkılaştırmak ve daha dinç bir görünüm elde etmek için tercih edilen bir yöntemdir. İşlem tüm cilt tipleri için uygundur

Uygulama öncesi lokal anestezik kremler kullanılabilir. Sonrasında bölgeye saf hyalüronik asit veya mezoterapi ürünleri uygulanır. Mikro iğneler defalarca girip çıkarken hem bu ürünleri derinin alt tabakasına iletir hem de ciltte onarılma mekanizmasını uyarır. Bu da kollajen ve elastin sentezini tetikler. Kan dolaşımını arttırır. İşlem yaklaşık 20-40 dakika sürer. Sonrasında hemen normal yaşantımıza dönebiliriz ancak küçük kızarıklıklar ve kabuklanmalar olabileceği akılda tutulmalıdır. İşlem sonrasında nemlendirici ve güneş kremleri kullanmanız önerilir.